Pracownia Architektury Wnętrz 1

Iwona Wojnar-Kudaciak & Krzysztof Kudaciak

Każdy rodzaj wnętrza ma swoją specyfikę, ale wnętrza o przeznaczeniu sakralnym mają tak wiele uwarunkowań, że konieczne jest ich specjalne traktowanie. Kościoły i kaplice wymagają przede wszystkim zrozumienia, że dotyka się tutaj miejsca kultu - sacrum. Jako miejsce kultu wymaga użycia najlepszych materiałów zastosowanych w najlepszy z możliwych sposobów zwłaszcza w obrębie prezbiterium i kaplic. Wymaga także specjalnie przemyślanej funkcji opartej na zaleceniach Soboru Watykańskiego II.

W swojej pracy staramy się łączyć posoborowe zalecenia z wyważoną estetyką wystroju oraz z uwarunkowaniami ekonomicznymi zleceniodawcy. We wnętrzach, które projektujemy kompleksowo staramy się zwracać uwagę na możliwość z góry założonej etapowej realizacji. Pozwala to tworzyć nawet bardzo obszerne projekty realizowane następnie w rozłożeniu na dowolnie długi okres czasu.

Projektując, staramy się również zasugerować zleceniodawcy sprawdzonych wykonawców, wysokiej klasy specjalistów - elektryków, kamieniarzy, stolarzy itp.

  • oprawa_tabernaculum_sw_barbara
  • sciany_oswietlone_witrazami
  • zlocenia_stolu_panskiego_i_tabernaculum

 

 

Więcej na stronie www.sacro-service.pl